شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر

امتیاز
کشور ایران
زبان گیلکی و فارسی
ملیت ایرانی
مذهب مسلمان
آب و هوا شرجی و بارانی
سوغات انواع صنایع دستی چوبی، حصیربافی، نمد، عروسک ها و روسری های بافتنی، انواع شربت و مربا، انواع ترشی، انواع لواشک و میوه فرآوری شده
خلاصه

رامسر از شهرهای غربی استان مازندران است که از جنوب به کوه های البرز و از سمت شمال به دریای خزر محدود شده است‌. آب و هوای این شهر در فصل تابستان گرم و مرطوب و در زمستان معتدل است. وجود جنگل و دریا از نظر گردشگری این منطقه را بسیار پرطرفدار کرده. رامسر با برخورداری از جاذبه‌های منحصربه‌فرد طبیعی و تاریخی یکی از مناطق برتر کشور به لحاظ طبیعت گردی محسوب می‌شوند که سالانه پذیرای بیش از ۱۰میلیون مسافر و گردشگر از داخل و خارج کشور است.

توضیحات

وجود آبشارها، آب‌های سرد و گرم معدنی، بوستان‌های جنگلی، غارها، چشمه‌ها، دریاچه، یادمان‌های تاریخی، صدها مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و به ویژه نزدیکی کوه، دریا و جنگل این منطقه را به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور و حتی جهان مطرح کرده‌است. آب و هوای این منطقه جلگه‌ای معتدل، مرطوب و کوهستانی سرد و نیمه مرطوب است و اقتصاد آن برپایه کشاورزی، دامداری و صنعت گردشگری استوار می‌باشد. وجود فرودگاه در شهر رامسر، و جنگل در شهرستان رامسر در غرب مازندران از دیگر ویژگی‌های این منطقه محسوب می‌شود. مردم رامسر بخشی از قوم گیلک هستند و به زبان همین قوم یعنی گیلکی صحبت می کنند. البته زبان فارسی نیز در این شهر رایج است و بخش بزرگی از مردم شهر نیز از قوم های مهاجر ترک زبان محسوب می شوند. بر اساس آخرین سرشماری کشوری در سال 1395، جمعیت شهرستان رامسر 74179 نفر است. از میان شهرهای مختلف دنیا سه شهر پورمونت شیلی، الوکره قطر و شیراز ایران با رامسر خواهرخوانده اند.

رامسر
رامسر
رامسر
رامسر
رامسر
رامسر
رامسر

مکان های مشابه