۲۵ کیلومتری شهر اردبیل، شهری به نام سرعین وجود دراد که چشمه های آبگرمش سبب شهرت آن شده اند و هرساله در تابستان تعداد بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی به سرعین می روند تا هم از آب و هوای خنک و پاکیزه و مناظر زیبای آن لذت ببرند و هم از چشمه های آب گرم سرعین و خاصیت و ویژگی های منحصر به فرد آن استفاده کنند. سفر ما از اهواز آغاز می شود و در طول مسیر، به دلیل طوالنی بودن راه، سری به خرم اباد می زنیم. دیدن شهر
آبشارها خالی از لطف نیست و حیف هست در طول مسیر چنین شهری با جاذبه های تاریخی و طبیعی و از دست بدیم.

نوع سفر جاده ای
فاصله زمانی اهواز به خرم آباد 5ساعت و نیم
فاصله زمانی خرم آباد به زنجان 7 ساعت
فاصله زمانی زنجان به اردبیل 4ساعت و نیم
بهترین زمان سفر بهار و تابستان

روز اول

حرکت از اهواز ساعت 00:7
1 -توقفگاه اول:
صبحانه را درطول مسیر از اهواز به خرم آباد میل کنید و ساعت 30:12 ظهر در خرم آباد برای صرف ناهار توقف کنید. پیشنهاد ما برای صرف ناهار در رستوران زعفران طالیی است . رستوران زعفران طالیی در خیابان
انقالب، کنار پارک صخرهای است و پیشنهاد ما به شما چلو ماهیچهی گوسفندی است. شب را درخرم آباد استراحت کنید برای اقامت میتونید در یکی از ارزانترین هتلهای 3 ستاره خرم آباد به نام عطر خرم آباد اقامت کنید که حدود شبی یکصد هزار تومان هست.

روز دوم

1 -توقفگاه اول:
در روز دوم سفرتان صبح از هتل چک آوت کرده و سپس به دیدن دریاچه کیو، گرداب سنگی بنایی مدور به جا مانده از دوران ساسانیان ، بام خرم آباد و مناره آجری بروید .بعد از دیدن از این جاذبه ها برای صرف ناهار به
سفره خانه سنتی مجموعه تاریخی حمام گپ بروید و از فضای دلنشین آن لذت ببرید.

2 -توقفگاه دوم:
تقریبا ساعت 00:15 از شهر خرم آباد به سمت زنجان از طریق بلوار بهارستان به خیابان تمدن حرکت کنید.

3 -توقفگاه سوم:
ساعت 00:22 وارد شهر زنجان میشوید. در شهر زنجان میتوانید در مهمانسرای جهانگردی زنجان و یا هتل قصر زنجان اقامت کنید.

روز سوم

1 -توقفگاه اول:
صبح روز سوم ساعت 00:9 از هتل چک آوت کنید و بعد از صرف صبحانه از جاده گیوی به سمت اردبیل حرکت کنید .
***پیشنهاد ویژه ما برای صبحانه در زنجان رستوران صبحانه سحر به ادرس زنجان میدان هنرستان هست. اینجا فقط مخصوص صبحانه های هیجان انگیزه مثل انواع املت ها، عدسی، خاگینه… و نوشیدنیهای خوش طعم هست.

2 -توقفگاه دوم:
از زنجان تا اردبیل حدودا 4 ساعت و نیم در راه هستید و تقریبا ظهر به شهر زیبای اردبیل می رسید. برای اقامت می توانید به هتل زیبای هتل رویال پارک سرعین بروید. ناهار را در یکی از رستورانهای محلی صرف کنید . بعد از صرف ناهار می توانید گشتی در بازار سنتی اردبیل بزنید و برای بعدازظهر به پل هفت چشمه بروید.

روز چهارم

توقفگاه اول:
1 -به دیدن دریاچهی شورابیل بروید که در فاصلهی ۲ کیلومتری از جنوب شرقی این شهرستان قرار دارد و دریاچه نئور در فاصلهی ۴۲ کیلومتری از جنوب شرقی شهرستان اردبیل قرار دارد.

توقفگاه دوم :
2 -بازدید از دریاچه نئور که در فاصلهی ۴۲ کیلومتری از جنوب شرقی شهرستان اردبیل قرار دارد.

روز پنجم

1 -توقفگاه اول:
مجتمع آبدرمانی سبالن سرعین و صرف نا هار ساعت 00:15از روستای ورگه سران دیدن کنید. سپس به سمت اهواز حرکت میکنید . خلخال و زنجان شهرهایی هستند که تو مسیر هستند بعد از عبور از این دو شهر به همدان میرسید . میتونید توقف داشته باشید حدود ساعت 23 یا 24 به این شهر میرسید که میتونید در شب در مهمانسرای ورزش همدان بمانید که از شبی 000.160 تومان هست.

روز ششم

1 -توقفگاه اول:
در روز ششم صبح زود از همدان به سمت اهواز حرکت کنید.

امیدوارم از سفرتون لذت ببرید.

نقشه اهواز-سرعین
نقشه اهواز-سرعین

بررسی تور

هیچ بررسی هنوز وجود ندارد.

ارسال یک نقد و بررسی

امتیاز