اگر به دنبال یک سفر تابستانی هستید، ازمیر گزینه بسیار خوبیست. این برنامه سفر به گونه ای تنظیم شده تا شما بتوانید سه روز از هفته خود را به گشت و گذار در ازمیر ترکیه اختصاص دهید. پس فرقی نمی کند چه کارمند باشید چه نباشید، این برنامه سفر برای شماست.

سفر به ترکیه به دلیل نزدیک بودن فرهنگ ها و مسیر یکی از شیرین ترین تجربه های هر ایرانی تلقی می شود. فرقی نمی کند که با تور سفر می کنید یا به تنهایی. با این برنامه سفر می توانید تنها در سه روز بیشترین استفاده را از ازمیر ترکیه ببرید.

ازمیر علاوه بر اینکه از نظر موقعیت، جزو سه شهر برتر ترکیه است، زیبایی های طبیعی و جاذبه های باستانی زیادی دارد که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. وجود سواحل درخشان، درختان زیتون و جاذبه های فوق العاده ای که این شهر دارد، ازمیر را به یک مقصد گردشگری فوق العاده تبدیل کرده است.

نوع سفری که مشاورین سفر به کام به شما پیشنهاد می کنند، از نوع هوایی است. به این صورت که ابتدا وارد فرودگاه استانبول می شوید و سپس به ازمیر سفر می کنید که تقریبا 1:30 ساعت طول می کشد.

نوع سفر هوایی
فاصله زمانی تهران به استانبول 3 ساعت و نیم
فاصله زمانی استانبول تا ازمیر 1 ساعت و نیم
بهترین زمان سفر بهار و تابستان
تفریحات و سرگرمی خرید، شنا، رستوران و سایر تفریحات
ساحل دارد

در صورت تمایل به اطلاعات جزئی تر و راهنمایی دقیق تر می توانید از طریق لایو چت وب سایت، مشاوره سفر دریافت کنید.

روز اول

1- توقفگاه اول:

بعد از رسیدن به ازمیر و دریافت اتاقتان از هتل، می توانید به ازمیر آگورا بروید، اینجا آثاری جا مانده از بازاری را تماشا می کنید که قبلا در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته بود.

2- توقفگاه دوم:

برای صرف ناهار پیشنهاد می کنیم تا به رستوران دنیز حتما یک سری بزنید. این رستوران، یکی از بی نظیر ترین غذاهای دریایی را به شما عرضه می کند و جزو پرطرفدارترین رستورانهای ازمیر است.

3- توقفگاه سوم:

میدان کوناک، مقصد بعدی است. در اینجا شما می توانید شاهد یکی از زیباترین میدان های تاریخی و زیبای ازمیر ترکیه باشید. اطراف این میدان بناهای مهم تاریخی مختلفی قرار دارد که بازار سنتی کمرآلتی از جمله یکی از آنهاست.

روز دوم

1- توقفگاه اول:

امروز را به دیدن بنای قدیمی آسانسور که یکی از دیدنی های تاریخی ازمیر است اختصاص دهید. با سوار شدن در این آسانسور می توانید منظره پانورامایی از شهر ازمیر داشته باشید.

2- توقفگاه دوم:

قلعه کادیفه کاله، می تواند توقفگاه دوم شما در این روز باشد. این قلعه در سال های چهارم قبل از میلاد بنا شده و در طی قرون تغییرات زیادی را به چشم دیده است. از داخل این قلعه می توانید شهر ازمیر را به طور کامل تماشا کنید.

3- توقفگاه سوم:

مسجد کمرالتی هم از آن دسته از بناهای تاریخی است که دیدن آن می تواند تاریخ قرن 17 میلادی ترکیه را برای شما یادآور شود. پس این اثر تاریخی را از دست ندهید.

روز سوم

1- توقفگاه اول:

روستای شیرینجه در ازمیر بهشت عکاسان و معماران است. در این روستا می توانید خانه های سنتی و کوچه های قدیمی را ببینید و فراموش نکنید که نان های تنوری تازه این روستا را امتحان کنید.

2- توقفگاه دوم:

در همین روستا می توانید با استفاده از تله فریک ازمیر به ارتفاعات این شهر بروید و از بالای این تله کابین دریای اژه را تماشا کنید.

3- توقفگاه سوم:

ناهار خود را می توانید در رستوران yengec که در کنار دریا واقع شده و منظره ای بی نظیر را به شما عرضه می کند، میل کنید.

بعد از صرف ناهار به هتل برگردید و با کمی استراحت و جمع کردن وسایل خود را برای بازگشت به ایران آماده کنید.

ازمیر

ازمیر

بررسی تور

هیچ بررسی هنوز وجود ندارد.

ارسال یک نقد و بررسی

امتیاز