بسیاری از مردم تا اسم ترکیه میاد به استانبول یا آنتالیا فکر میکنند. ترکیه کشوری پهناور و مملو از جاذبه های توریستیه که فقط به خیابون های پرجنب و جوش استانبول یا سواحل زیبای آنتالیا ختم نمیشه. در سرتاسر این کشور قلعه های قدیمی، کوه ها، جنگل ها و جزیره های زیادی وجود داره. اگر اهل سفر زمینی هستید بهتره بدونید که میتونید ترکیه شرقی رو خیلی راحت بگردید و لذت ببرید.

برای سفر به ترکیه شرقی به صورت زمینی میتونید از مرزهای سرو، رازی و بازرگان سفرتون رو شروع کنید. مرز سرو در نزدیکی ارومیه، مرز رازی در نزدیکی خوی و مرز بازرگان در نزدیکی بازرگان قرار داره. اگر با خودرو شخصی سفر میکنید، میتونید بر اساس علاقه یکی از این سه مرز رو انتخاب کنید. برنامه سفری که پیش روتونه از مرز سرو شروع میشه، اما با استفاده از همین الگو و دانستن فاصله شهرها و روش سفر، میتونید خیلی راحت سفری پر خاطره رو تجربه کنید.

فاصله تهران تا وان 960 کیلومتره. وان میتونه نقطه شروع سفرتون باشه. جاذبه های وان دریاچه وان، کلیسای واراگاوانک، قلعه قدیمی، قله ارک و جنگل های اونه.

شهر بعد کارس هست که 375 کیلومتر با وان فاصله داره. میتونید با خودرو شخصی یا اتوبوسهای بین شهری بین شهرهای ترکیه سفر کنید.

مقصد نهایی شما میتونه ترابزون باشه. جنگلها و روستاهای زیادی اطراف ترابزون هست، و سواحل دریای سیاه به زیبایی زیر نور خورشید میدرخشن. در این سواحل میتونید ماهیگیری، شنا و قایق سواری کنید.

فاصله کارس تا ترابزون 482 کیلومتر است.

برای بررسی اتوبوسهای بین شهری ترکیه از سایت Neredennereye استفاده کنید و اگر کارت بانکی بین المللی ندارید، میتونید با دفاتر فروش که در خیابانهای مرکزی هر شهر هستن مثل vangolu و Metro مراجعه کنید و بلیطتون رو حضوری بخرید.

قبل از سفر میتونید از صرافیها لیرا بخرید، یا دلار و یا یورو بخرید و در صرافی های سطح شهرهای ترکیه تعویض کنید. اما بهتره برای شروع مقداری لیرا داشته باشید.

برنامه سفر شش روزه به ترکیه شرقی

روز اول

حرکت به سمت مرز سرو. میتونید این قسمت رو در دو روز هم انجام بدید. یه این صورت که یک شب در ارومیه اقامت کنید و روز بعد به مرز برید.

فاصله تهران تا ارومیه 764 کیلومتر است.

فاصله ارومیه تا مرز سرو 50 کیلومتر است.

هر روز صبح اتوبوسها و ون های مسافربری، از ترمینال ارومیه حرکت میکنند و تا وان میرن. کرایه اونها 60000 تومان است.

اگه نخواستید با این ون ها برید، بعد از عبور از مرز سرو با اتوبوسهایی که در مرز هستند به وان برید. کرایه این اتوبوسها 40 لیرا هست.

وقتی به وان رسیدید میتونید در هتل یا هاستل اقامت کنید که شروع قیمت ها از 40 لیرا برای هر شب هست.

اگه قصد خرید دارید میتونید در فروشگاه های خیابان جمهوریت اجناس ترکی رو با قیمتهای مناسب پیدا کنید و روز اولتون رو به این صورت به پایان برسونید.

بهتره شب اول حسابی استراحت کنید. تا برای ادامه مسیرتون انرژی کافی داشته باشید!

روز دوم

دریاچه وان

قلعه وان

روز سوم

حرکت به سمت کارس

قلعه شیطان

این قلعه بین شهرهای کارس (Kars) و اردهان (Ardahan)، و در نزدیکی دریاچه چیلدار (çildar) در منطقه‌ای بسیار زیبا و بر فراز دره‌های سرسبز واقع شده. دیدن این قلعه رو می‌تونید با دیدن دریاچه، و همینطور دامنه‌های آرارات یکی کنید و حسابی لذت ببرید.

کمپینگ در حاشیه دریاچه چیلدار

روز چهارم

حرکت به سمت ترابزون

شنا، ماهیگیری و قایق سواری در حاشیه دریاچه سیاه

بازدید از مزارع چای

روزپنجم

کوشک آتاتورک

کلیسای سوملا

موزه ایاصوفیه

و نهایتا میتونید به تهران برگردید، یا به سمت استانبول و یا باتومی ادامه بدید!

سفر زمینی به ترکیه

ترابزون ترکیهترابزون دریاچه وان ترکیه قلعه شیطان ترکیه ترابزون ترکیه

ترابزون ترکیه

بررسی تور

هیچ بررسی هنوز وجود ندارد.

ارسال یک نقد و بررسی

امتیاز