شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر
اقلیم معتدل
بهترین فصل سفر بهار - تابستان
موقعیت مکانی ایران ساری
دما فعلی
امتیاز
بازه هزینه ای
دسته‌بندی
مناسب برای
خلاصه

در برنامه سفر به فیلبند و جنگل‌های الیمستان، به یکی از زیباترین ییلاق‌های مازندران سفر می‌کنیم و بالای ابرها قدم می‌زنیم و بعد یک شب اقامت راهی جنگل‌های زیبای الیمستان می‌شویم و جنگل پیمایی می‌کنیم.

توضیحات

برای رسیدن به فیلبند باید از جاده هراز تا ابتدای جاده سنگ‌چال یا فیلبند بروید و وارد این جاده فرعی خاکی شوید، در تمام مسیر دشت‌های زیبا مسیر اطرافتان را می‌پوشانند. اگر ماشینتان مناسب طبیعت گردی نیست، می‌توانید از محلی‌هایی که با نیسان در ابتدای جاده هستند، بخواهید تا شما را به فیلبند برسانند. وقتی بالای ابرها رسیدید می‌توانید یک شب را در دل طبیعت کمپ کنید و یا از خانه‌های روستایی استفاده کنید. روز بعد راهی جنگل‌های مه آلود الیمستان شوید و در میان درختان سر به فلک کشیده، جنگل نوردی کنید. اگر به کوهنوردی علاقه دارید، تجهیزات کوهنوردی را همراه داشته باشید زیرا جنگل الیمستان به کوهی با همین نام ختم می‌شود و می‌توانید کمی هم کوهنوردی کنید یا این قله را فتح کنید.


ساری - ایران

استان مازندران در شمال ایران و در مجاورت دریای خزر و کوه البرز است و به همین خاطر آب و هوای آن در اکثر روزهای سال خوب است و گردشگران زیادی به این استان علاقه مند هستند. این شهر در فاصله صد و پنجاه کیلومتری تهران واقع شده و مردم تهران هر موقع که فرصتی برای سفر پیدا کنند، اولین گزینه‌ آن ها شمال می‌باشد. ساری بزرگترین شهر و مرکز استان مازندران است که در شرق آن قرار گرفته و از شش بخش مرکزی، رودپی شمالی، رودپی، چهاردانگه، دودانگه و کلیجان رستاق تشکیل شده است.