شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر
اقلیم معتدل
بهترین فصل سفر بهار - تابستان
موقعیت مکانی ایران ساری
دما فعلی
امتیاز
بازه هزینه ای
دسته‌بندی
خلاصه

در برنامه سفر به دشت دریاسر تنکابن، بعد از دیدن جنگل‌های زیبای دوهزار راهی دشتی می‌شویم که به بهشت ایران شهرت دارد؛ اگر در فصل بهار و خصوصاً اردیبهشت ماه به دریاسر بروید، تمام اطرافتان را پوشیده از بابونه‌های زرد رنگ می‌بینید.

توضیحات

مسیر رسیدن به دشت دریاسر پوشیده از زیبایی‌های بی‌مثال است؛ بعد رسیدن به تنکابن باید از جاده‌های پیچ در پیچی که در دل جنگل‌های دوهزار است عبور کنید؛ در تمام مسیر می‌توانید درختان بلند را اطرافتان ببینید و یا حتی شبی را در جنگل‌های دوهزار بگذرانید و بعد راهی این دشت حیرت انگیز شوید. برای رسیدن به دشت دریاسر بعد عبور از جنگل‌های دوهزار به روستای عسل محله می‌رسید؛ از این روستا به بعد باید حدود دو ساعت در شیب 45 درجه حرکت کنید تا دشت بازی را روبه‌ رویتان ببینید. طول مسیر رسیدن به این دشت بسیار زیبا است و در طول پیاده روی، مناظر شگفت انگیزی را از جنگل‌های مه گرفته، می‌بینید. حتما وسایل کمپینگ و آب وغذای کافی و همینطور لباس گرم به همراه داشته باشید. شب‌های دریاسر معمولا بسیار سرد است. بهترین فصل برای سفر به دریاسر، بهار و اردیبهشت ماه است که تمام دشت‌ از گل‌های بابونه پر می‌شود؛ در پاییز هم می‌توانید مناظر رنگارنگی را در این دشت ببینید اما هوا معمولا بارانی است.


ساری - ایران

استان مازندران در شمال ایران و در مجاورت دریای خزر و کوه البرز است و به همین خاطر آب و هوای آن در اکثر روزهای سال خوب است و گردشگران زیادی به این استان علاقه مند هستند. این شهر در فاصله صد و پنجاه کیلومتری تهران واقع شده و مردم تهران هر موقع که فرصتی برای سفر پیدا کنند، اولین گزینه‌ آن ها شمال می‌باشد. ساری بزرگترین شهر و مرکز استان مازندران است که در شرق آن قرار گرفته و از شش بخش مرکزی، رودپی شمالی، رودپی، چهاردانگه، دودانگه و کلیجان رستاق تشکیل شده است.