شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر
اقلیم معتدل
بهترین فصل سفر بهار - تابستان
موقعیت مکانی ایران خرم آباد
دما فعلی
امتیاز
بازه هزینه ای
دسته‌بندی
خلاصه

برنامه سفر طبیعت گردی از تنگه شیرز تا دره خزینه، شما را به بکرترین و زیباترین جاذبه‌های لرستان می‌برد تا از گرند کنیون ایران دیدن کنید.

توضیحات

برای رسیدن به تنگه شیرز، باید به مرز کرمانشاه، لرستان و ایلام بروید و بعد از طی کردن جاده اولاد قباد به این تنگه زیبا برسید. در ورودی تنگه و کنار ساختمان پرورش ماهی این منطقه، یک پارکینگ وجود دارد که می‌توانید اتومبیلتان را در آن پارک کنید و از تنگه دیدن کنید. اگر به کمپ کردن و چادر زدن در طبیعت علاقه ندارید، می‌توانید بعد بازدید به کوهدشت بروید و در خانه‌های روستایی اقامت کنید و روز بعد به سمت دره خزینه، گرندکنیون ایران حرکت کنید. برای رسیدن به دره خزینه، به پل ‌دختر بروید و به سمت اندیمشک راهی شوید؛ بعد عبور از روستا و در مسیر کارگاه سدسازی کرخه، به دره خزینه می‌رسید. شب را می‌توانید درون دره و در مکان مناسبی با رعایت احتیاط و همراه داشتن وسایل کامل طبیعت گردی و کمپینگ، چادر بزنید؛ اما در غیر اینصورت می‌توانید به کوهدشت برگردید و در خانه‌های روستایی اقامت کنید و یا به سمت منزل برگردید. در سفر به تنگه شیرز تا دره خزینه علاوه بر نقش و نگار زیبای صخره‌ها که صحنه‌ای حیرت آور را ایجاد می‌کنند، جاذبه‌های متعدد دیگری مانند چشمه‌ها و آبشارهای متعدد مانند آبشار شیرز و آبشار پرندگان، پل خدا و مناره نیز انتظارتان را می‌کشند پس معطل نکنید و راهی لرستان شوید.


خرم آباد - ایران

شهرستان خرم‌آباد یکی از شهرستان‌های استان لرستان و بزرگترین شهرستان لر نشین جهان در کشور ایران است. این شهر مرکز استان لرستان نیز هست. این شهرستان قبل از سال ۱۳۸۸ دارای شش بخش بود که با تشکیل شهرستان‌های جدید،دو بخش از شهرستان خرم‌آباد به آن شهرستان تازه تأسیس الحاق شد و شهرستان خرم‌آباد در حال حاضر دارای چهار بخش است. ساکنان خرم‌آباد به زبان لکی و لری خرم‌آبادی سخن می‌گویند.