شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر
اقلیم ----
بهترین فصل سفر بهار
موقعیت مکانی ایران رشت
دما فعلی
امتیاز
بازه هزینه ای
دسته‌بندی
خلاصه

در برنامه سفر به قلعه رودخان، علاوه بر اینکه قلعه تاریخی باشکوهی را در دل جنگل‌های انبوه می‌بینیم، به لاهیجان نیز سفر می‌کنیم و از شیطان کوه بازدید می‌کنیم و کاروانسرا تی تی را از نزدیک می‌بینیم.

توضیحات

برای اجرای این برنامه سفر بعد بازدید از رودسر به سمت لاهیجان حرکت کنید، بعد بازدید از شیطان کوه و کاروانسرای تی تی، خودتان را به فومن برسانید و وارد جاده قلعه رودخان شوید؛ بعد عبور از روستای حیدرآلات به پارکینگ قلعه می‌رسید؛ در ورودی آن می‌توانید از صنایع دستی و خوراکی‌های محلی خرید کنید؛ سپس 1000 پله را در دل جنگل‌های کوهستانی بپیمایید تا به قلعه برسید. در میانه راه می‌توانید از نان و غذاهای سنتی‌ای که محلی‌ها می‌پزند خریداری کنید و بعد استراحتی کوتاه، مسیرتان را ادامه دهید. اگر دوست داشته باشید شب را نزدیک به قلعه، کنار جنگل و رودخانه بمانید، می‌توانید از اقامتگاه‌هایی که در ورودی قلعه وجود دارند، با هزینه مناسبی استفاده کنید؛ در غیر اینصورت می‌توانید در ویلاهای قلعه رودخان و یا خانه‌های روستایی اقامت کنید.


رشت - ایران

رشت از بزرگترین مراکز تجمع گیلکی‌های ایران، بخاطر همسایگی با دریای خزر و عبور سفید روز از آن، همینطور موقعیت جغرافیایی خوبش بسیار سرسبز و آباد می‌باشد. این شهر به باران های نقره‌ای نیز شهرت دارد و در اکثر روزهای سال مه آلود و زیباست. از اسامی قدیمی رشت می‌توان به دارالامان و بیه اشاره کرد.