شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر
اقلیم معتدل, ----
بهترین فصل سفر بهار - تابستان - پاییز - زمستان
موقعیت مکانی ایران ساری بهشهر
دما فعلی
امتیاز
بازه هزینه ای
دسته‌بندی
خلاصه

در این برنامه سفر از چشمه‌های رنگی وپلکانی باداب سورت دیدن می‌کنیم سپس در کنار یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران، یعنی دریاچه چورت پیک نیک می‌کنیم و راهی تالاب میانکاله می‌شویم و در آخر از طبیعت زیبای هفت آبشار تیرکن نیز بازدید می‌کنیم.

توضیحات

برای رسیدن به چشمه‌های باداب سورت، باید به جنوب ساری و دهستان پشت کوه و روستای سورت بروید. جاده‌ای که به این چشمه‌های پلکانی ختم می‌شود، خاکی است و بهتر است که ماشینتان را در پارکینگ ابتدای جاده پارک کنید و با ماشین‌های محلی مسیر را تا چشمه‌ها ادامه دهید. چشمه‌های باداب سورت از نظر بصری بسیار به چشمه‌های پاموکاله ترکیه شباهت دارند. بعد بازدید از باداب سورت راهی دریاچه چورت ساری یا دریاچه میانشه شوید؛ مسیری که شما را به این دریاچه زیبا می‌رساند، از جنگلی زیبا عبور می‌کند. شب را می‌توانید کنار دریاچه زیبای چورت، کمپ کنید پس وسایل طبیعت گردی و آب و غذای کافی همراه داشته باشید، اگر به چادر زدن در طبیعت علاقه ندارید می‌توانید از خانه‌های روستایی در روستای چورت استتفاده کنید. روز بعد به تالاب میانکاله بروید و بعد از دیدن پرنده‌های مهاجر، راهی هفت آبشار تیرکن شوید تا از هفت آبشار زیبا در دل جنگل‌های انبوه لفور دیدن کنید. با پیاده روی در دل این جنگل‌ زیبا خودتان را به بلند ترین آبشار آن، که 9 متر ارتفاع دارد برسانید. شب را می‌توانید در دل جنگل‌های لفور کمپ کنید ویا قبل از شب به منزل برگردید.


ساری - ایران

استان مازندران در شمال ایران و در مجاورت دریای خزر و کوه البرز است و به همین خاطر آب و هوای آن در اکثر روزهای سال خوب است و گردشگران زیادی به این استان علاقه مند هستند. این شهر در فاصله صد و پنجاه کیلومتری تهران واقع شده و مردم تهران هر موقع که فرصتی برای سفر پیدا کنند، اولین گزینه‌ آن ها شمال می‌باشد. ساری بزرگترین شهر و مرکز استان مازندران است که در شرق آن قرار گرفته و از شش بخش مرکزی، رودپی شمالی، رودپی، چهاردانگه، دودانگه و کلیجان رستاق تشکیل شده است.