شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر
اقلیم معتدل
بهترین فصل سفر بهار - تابستان
موقعیت مکانی ایران ساری
دما فعلی
امتیاز
بازه هزینه ای
دسته‌بندی
مناسب برای
خلاصه

اگر دوست دارید در فصل گرما به دره‌ای خنک سفر کنید و تنی به آب بزنید، برنامه سفر به تنگ دار نوشهر و دریاچه فراخین را اجرا کنید و از طبیعت زیبای مازندران، لذت ببرید.

توضیحات

برای سفرهای تابستانی، علاوه‌بر سفر به ییلاقات می‌توانید به تنگه‌های خوش آب و هوا نیز سفر کنید تا از گرمای تابستان دور باشید. برای سفر به بیشتر این تنگه‌ها باید اصول صخره‌نوردی را بلد باشید؛ تنگه دار نوشهر نیز یکی از همین تنگه‌هاست که می‌توانید در آن رودخانه نوردی کنید و درحالیکه در آن آب تنی می‌کنید، از تماشای چشم انداز درخت‌های بلند اطراف، لذت ببرید. برای رسیدن به این تنگه زیبا، باید به نوشهر و روستای کشک سرا بروید و وارد جاده خاکی جنگل خانیکان شوید، و بعد از پل رودخانه کرکو، ماشینتان را پارک کنید و پیاده به سمت تنگه بروید. بعد بازدید از تنگه دار به دریاچه فراخین بروید و کنار این دریاچه زیبا استراحت کنید؛ اگر دوست دارید می‌توانید کنار دریاچه کمپ کنید و شب را به ماهیگیری بگذرانید و از سکوت دریاچه لذت ببرید؛ در غیر اینصورت می‌توانید از خانه‌های روستایی اطراف استفاده کنید.


ساری - ایران

استان مازندران در شمال ایران و در مجاورت دریای خزر و کوه البرز است و به همین خاطر آب و هوای آن در اکثر روزهای سال خوب است و گردشگران زیادی به این استان علاقه مند هستند. این شهر در فاصله صد و پنجاه کیلومتری تهران واقع شده و مردم تهران هر موقع که فرصتی برای سفر پیدا کنند، اولین گزینه‌ آن ها شمال می‌باشد. ساری بزرگترین شهر و مرکز استان مازندران است که در شرق آن قرار گرفته و از شش بخش مرکزی، رودپی شمالی، رودپی، چهاردانگه، دودانگه و کلیجان رستاق تشکیل شده است.