شما از یک مرورگر قدیمی استفاده می‌کنید!
برای استفاده بهتر از امکانات سفر‌به‌کام لطفا از یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید.
برام مهم نیست! با همین مرورگر ادامه میدم...

هنوز نظری ثبت نشده است. اولین نفری باشید که نظر میدهد!

نظر نظر
اقلیم شرجی و بارانی
بهترین فصل سفر بهار - تابستان
موقعیت مکانی ایران کلاردشت
دما فعلی
امتیاز
بازه هزینه ای
دسته‌بندی
خلاصه

سفر به کلاردشت از بهترین گزینه‌های سفر برای تعطیلات تابستانی برای طبیعت دوستان است زیرا نسبت به دیگر مناطق شمالی، آب و هوای مساعدتری دارد. در برنامه سفر به کلاردشت از جنگل‌های مازیچال و دریاچه زیبای ولشت دیدن می‌کنیم.

توضیحات

برای اقامت در این سفر می‌توانید از ویلاهای کلاردشت استفاده کنید و یا یک شب را در طبیعت بکر جنگل‌های مازیچال و شبی دیگر را کنار دریاچه زیبای ولشت کمپ کنید. برای اجرای برنامه سفر به کلاردشت، بهتر است از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنید و خودتان را از جاده چالوس به مرزن آباد برسانید، در سه راهی مرزن آباد باید وارد جاده اصلی کلاردشت شوید و مسیر را ادامه دهید تا به کلاردشت برسید. مسیر دسترسی جنگل‌های مازیچال و دریاچه ولشت در بیشتر قسمت‌های آن خاکی است پس بهتر است از ماشین‌های شاسی بلند مخصوص طبیعت گردی استفاده کنید. با سفر به جنگل‌های مازیچال، یکی از زیباترین جنگل‌های ایران را از ندیک می‌بینید و می‌توانید اقیانوسی از ابر را زیر پاهایتان تماشا کنید. اگر قایق بادی یا وسایل تفریحات آبی دارید، همراه ببرید و در دریاچه ولشت به آب بیاندازید و تنی به آب بزنید.


کلاردشت - ایران

شهر کلاردشت استان مازندران در ۴۸ کیلومتری استان مازندران بر بندی کوه قرار دارد. کلاردشت ۱۵۰۹ کیلومتر مربع وسعت دارد و ییلاقات و روستاهای زیادی در آن وجود دارد. در گذشته به این شهر کَلار می‌گفتند؛ کَلار یک شهر و قلعه ای باستانی بود که امروزه بقایای آن با عنوان تپه کلار در روستای لاهو قرار دارد. کلار در لغت به معنای غوک و وزغ است و دلیل نامگذاری این شهر به این اسم، احتمالا به دلیل وجود غوک و وزغ زیاد در زمین های باتلاقی اطراف است.