سفر به همدان | راهنمای سفر به یکی از قدیمی ترین شهر های ایران
راهنمای سفر به همدان

تا بحال تجربه سفر به همدان داشتید؟ در مورد جاذبه های دیدنی اش اطلاع دارید؟ با ما همراه باشید تا شما را با این شهر و یکی از مهمترین رویدادهایی که این روزها در این شهر در حال برگزاری است آشنا کنیم

 

 همدان

همدان یکی از شهر های غربی کشور است که دردامنه کوه الوند قرار داره .این شهر یکی از قدیمی ترین شهر های ایران و جهانه. از دیگر شهر های اطراف همدان، می‌توان به ملایر، نهاوند و تویسرکان اشاره کرد.

تویسرکان

این کهن شهر، پایتخت مادها بوده و بعدها پایتخت تابستانی هخامنشیان و خزانه آنان به حساب می امده. کتیبه گنجنامه در مسیر راه مقدس (راهی که هگمتانه را به بابل در میانرودان وصل می کرده)، گواه این ادعاست. همچنین همدان زادگاه مشاهیرو مفاخر ایران است.بزرگانی چون باباطاهر، ابوالعلی حسن عطار، خواجه رشید الدین فضل الله و میرزاده عشقی.

باباطاهر

سفر به همدان

برای سفر به همدان ، می‌توانید از خودرو شخصی، اتوبوس و یابسته به مبدا از هواپیما و قطار استفاده کنید.

از آثار دیدنی همدان میشه به محوطه باستانی هگمتانه، ارامگاه ابن سینا،گنبد علویان، ارامگاه بابا طاهر، گنجنامه و استرو مردخای و یکی از بی‌نظیرترین و بزرگ‌ترینغارهای آبی جهان که شکل‌گیری آن به دوره ژوراسیک برمی گرده یعنی غار علی صدر اشاره  کرد. همچنین طبیعت زیبا و مناطق ییلاقی اطراف این شهر، یک روز خوب را برای شما در کنار خانواده یا دوستانتان خواهد ساخت.

مناطق ییلاقی اطراف

 

همدان 2018

این شهر زیبا امسال لقب پایتخت گردشگری آسیایی2018 را به خودش اختصاص داده است. به همین دلیل این روزها، میزبان رویدادی مهم است. چهلمین اجلاس جهانی گردشگری به میزبانی همدان در حال برگزاری و مهمانانی از کشورهای امریکا، افغانستان، عراق، کامبوج، آذربایجان، ژاپن، گرجستان، ویتنام، کره جنوبی، فیلیپین، بنگلادش، ازبکستان، پاکستان، اندونزی ، تایلند، سریلانکا، اسپانیا در همدان حضور دارند.

مجلس

عموما محتوای  این اجلاس  ها دارای بخش های مشخصی است . این بخش ها عبارتند از: نشست کارشناسان ارشد، نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو، تور بازدیدهای فنی، پنل های تخصصی گردشگری که متناسب با هر موضوع، نمایندگانی از کشورهای عضو در این رویداد شرکت کرده اند. همچنین در حاشیه برگزاری این اجلاس، پنل ها و کارگاه های آموزشی برای دست اندرکاران گردشگری برگزار می شود.

این رویداد در محل هتل 5 ستاره بین المللی باباطاهر برگزار می شود.

 

درباره نویسنده

client-photo-1
بهار قادری

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید