بسیاری از مردم تا اسم ترکیه میاد به استانبول یا آنتالیا فکر میکنند. ترکیه کشوری پهناور و مملو از جاذبه های توریستیه که فقط به خیابون های پرجنب و جوش استانبول یا سواحل زیبای آنتالیا ختم نمیشه. در سرتاسر این کشور قلعه های قدیمی، کوه ها، جنگل ها و جزیره های زیادی وجود داره. اگر اهل سفر زمینی هستید بهتره بدونید که میتونید ترکیه شرقی رو خیلی راحت بگردید و لذت ببرید.

برای سفر به ترکیه شرقی به صورت زمینی میتونید از مرزهای سرو، رازی و بازرگان سفرتون رو شروع کنید. مرز سرو در نزدیکی ارومیه، مرز رازی در نزدیکی خوی و مرز بازرگان در نزدیکی بازرگان قرار داره. اگر با خودرو شخصی سفر میکنید، میتونید بر اساس علاقه یکی از این سه مرز رو انتخاب کنید. برنامه سفری که پیش روتونه از مرز سرو شروع میشه، اما با استفاده از همین الگو و دانستن فاصله شهرها و روش سفر، میتونید خیلی راحت سفری پر خاطره رو تجربه کنید.

فاصله تهران تا وان 960 کیلومتره. وان میتونه نقطه شروع سفرتون باشه. جاذبه های وان دریاچه وان، کلیسای واراگاوانک، قلعه قدیمی، قله ارک و جنگل های اونه.

شهر بعد کارس هست که 375 کیلومتر با وان فاصله داره. میتونید با خودرو شخصی یا اتوبوسهای بین شهری بین شهرهای ترکیه سفر کنید.

مقصد نهایی شما میتونه ترابزون باشه. جنگلها و روستاهای زیادی اطراف ترابزون هست، و سواحل دریای سیاه به زیبایی زیر نور خورشید میدرخشن. در این سواحل میتونید ماهیگیری، شنا و قایق سواری کنید.

فاصله کارس تا ترابزون 482 کیلومتر است.

برای بررسی اتوبوسهای بین شهری ترکیه از سایت Neredennereye استفاده کنید و اگر کارت بانکی بین المللی ندارید، میتونید با دفاتر فروش که در خیابانهای مرکزی هر شهر هستن مثل vangolu و Metro مراجعه کنید و بلیطتون رو حضوری بخرید.

قبل از سفر میتونید از صرافیها لیرا بخرید، یا دلار و یا یورو بخرید و در صرافی های سطح شهرهای ترکیه تعویض کنید. اما بهتره برای شروع مقداری لیرا داشته باشید.

ترابزون ترکیه

بررسی تور

هیچ بررسی هنوز وجود ندارد.

ارسال یک نقد و بررسی

امتیاز