یزد زیبا در مرکز ایران به خاطر بافت متفاوت و خاص و قدمتی که داره همیشه مورد توجه سفردوستان ایرانی و خارجیست. این شهر کویری برخلاف تصور، در بعضی نقاط بسیار سرسبز است. باغهای دولت آباد در یزد و پهلوان پور در مهریز، نمونه هایی از این سرسبزی های در دل کویر هستند که به خاطر سیستم آبرسانی منحصربفردی که در بافت قدیم این استان وجود دارد و قناتهای مختلف، معروند و در فهرست میراث جهانی یونسکو هستند.
برای سفر به یزد میتونید از پرواز (حدود 300 هزار تومان) قطار (حدود شصت هزار تومان) و اتوبوس (حدود شصت هزار تومان) و یا ماشین شخصی استفاده کنید.
جاذبه هایی که میتونید در یزد ببینید علاوه بر سازه های خشتی، مجموعه امیرچخماق، مسجد جامع فهادان یزد، شهر قدیم یزد و محله فهادان، آتشکده زرتشت و باغ دولت آباد هست.
میتونید سفرتون رو به سمت اردکان ادامه بدید و به روستای خرانق برید. خرانق روستایی باستانی و تاریخی در نزدیکی اردکان در استان یزده که حدوداً 4500 سال قدمت داره. این روستا سازه‌های خشتی زیبایی داره که بکر و دست نخورده‌ست و کمتر کسی از وجودشون اطلاع داره و این باعث شده خیلی از ماها اسمش رو نشنیده باشیم؛ اما به علت منحصربفرد بودن و قدمتش یکی از مشهورترین مقاصد برای گردشگران خارجیه.
طبق اطلاعات تاریخی موجود، گفته می‌شه بناهای باقی مانده در این روستا از زمان پادشاهان ساسانی، مکانی برای استراحت بین‌راهی تاجرها در اون دوران بودند. مردم روستای خرانق امروزه بیشتر به کشاورزی مشغولند، اما به خاطر وجود معادن سنگ آهن، اورانیوم، روی و باریت این روستا اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد ایران هم داره.  با سفر به خرانق می‌تونید از قلعه خشتی، منار جنبان، آسیاب‌های آبی و آب‌انبارها، مسجد جامع و حمام سنتی این روستای زیبا دیدن کنید و با هم کلام شدن با مردم مهربان و خونگرم محلی و شنیدن لهجه شیرین اونها، حس و حال ویژه‌ای به سفرتون بدید.
همینطور بهتون پیشنهاد میکنیم از زیارتگاه چک چک که مقدس ترین مکان برای زرتشتی هاست، دیدن کنید.
زیارتگاه چک چک در نزدیکی یزد، یکی از مقدس‌ترین مکان‌های زرتشتیان محسوب می‌شه که در بین کوه‌ها در نزدیکی اردکان یزد قرار گرفته و محل برگزاری آیین‌های سالانه زرتشتیه.

کجا بمونیم؟

هتل ها و اقامتگاه های سنتی یزد تنوع زیادی دارند و میتونید بر اساس بودجه تون انتخاب کنید. میتونید در هتل داد، مشیرالممالک، راه ابریشم، لاله، فیروزه و… اقامت کنید. هزینه اقامت برای هر نفر، از 80 هزار تومان شروع میشه.

کجا غذا بخوریم؟

رستوران های سنتی یزد که میتونید طعم خوب غذاها رو بچشید شامل رستوران هتل داد، رستوران هتل باغ مشیرالممالک، تالار یزد، ملک التجار.

چی سوغاتی بخریم؟

ترمه یزدی، باقلوا، کیک یزدی، قطاب

بررسی تور

هیچ بررسی هنوز وجود ندارد.

ارسال یک نقد و بررسی

امتیاز