سفر به تفلیس ، می تونه یکی از خاطره انگیز ترین سفرهای هر کسی بشه. گرجستان به عروس منطقه قفقاز شهرت داره. این کشور علاوه بر زیبایی از لحاظ دوره های زمین شناسی و باستان شناسی بسیار قدمت داره. گرجستان به نوعی شاهراه ارتباطی اروپا و آسیاست. این کشور در قسمت مرکز منطقه قفقاز و مابین دریای سیاه و دریای خزر واقع شده.

پایتخت گرجستان ، شهر تفلیس  و پایتخت گردشگری اون شهر ساحلی با تومی.البته علاوه بر این شهر ها، گرجستان شهر های دیدنی زیبای دیگه ای داره مثل کوتایسی، بروجومی، کازبگی وزوگدیدی …

مناظر دیدنی و زیبای گرجستان، می تونه شما رو جادو کنه. طبیعت رویایی، کوه های قفقاز و مناظری که چشم هر بیننده ای رو خیره می کنه.

علاوه بر اینها آنچه که سفر به تفلیس رو لذت بخش می کنه، وجود مردمی خونگرم و مهمان نواز . اونا به نوعی با شما برخورد میکنن که حس میکنید یکی از اعضای فامیل شما هستن. گرجی ها مردمی خوش قلب ودوست داشتنی هستن که براحتی با شما ارتباط برقرار می کنن و حتی اگر کلمه ای انگلیسی هم متوجه نشن راهی برای تعامل با شما پیدا می کنن واکثرا هر کاری از دستشان بر بیاد برای شما انجام میدن.

گرجی ها علاقه زیادی به موسقی و رقص دارن ، به همین دلیل شب های زنده ای دارن. شب های تفلیس بخصوص در اخر هفته پر جنب وجوش.در سفر به تفلیس، شبهای زیباش رو فراموش نکنید.

تفلیس شهری عجیبه که  وقتی در کوچه های باریک و سنگفرشش قدم می زنید، همون قدر لذت می برید که زمانی که تو خیابون مرجان ایشوویلی با ساختمان های زیبای یادگار از عصر طلایی معماری گرجستان قدم می زنید.

نکته قابل توجه که هست این که مردم گرجستان مردمی مذهبی هستن و تقریبا هر گوشه شهر که سرتون رو بچرخونید یه کلیسا خواهید دید. واحد پول گرجستان لاری هست.

برای سفر به تفلیس  هر 4 فصل سال رو پیشنهاد میکنم. هر فصل زیبایی و رنگ خاص خودش رو داره.

برای سفر به تفلیس هم از راه زمینی میشه سفر کرد هم هوایی. از ترمینال غرب آزادی تهران هر روزه برای تفلیس و در ماه هایی از سال برای باتومی اتوبوس هست. که در حال حاضر کرایه اش برای هر سر رفت یا برگشت 250 هزار تومنه. در زمان هایی که خلوت هست شاید کمتر هم فروخته بشه.

سفر به تفلیس به صورت هوایی ، بصورت هر روزه باپروازهایی از  ایرلاین های مختلف از تهران و شهر های بزرگ مثل مشهد و اصفهان انجام می شه.

با ماشین شخصی خودتان هم می تونید از طریق مسیرترکیه تهران_بازرگان- ترابزون- باتومی-  وارد گرجستان بشید و یا از طریق تهران- مرز نوردوز- ایروان- تفلیس. البته از ایروان و باکو برای تفلیس قطار هم وجود داره.

هتل های تفلیس از شبی 50 لاری به بالا قیمت دارن و هاستل ها از شبی 10-15 لاری به بالا. همچنین در تفلیس امکان اجاره خانه و آپارتمان هم وجود داره.

بررسی تور

هیچ بررسی هنوز وجود ندارد.

ارسال یک نقد و بررسی

امتیاز