گرجستان زیبا در شمال ایران، کشوری که سالهای زیادی تحت سلطه یا در حال جنگ با سایر کشورها بوده اما نهایتا توانسته پس از فروپاشی شوروی، اعلام استقلال کند و همین باعث شده جاذبه های تاریخی بی نظیری داشته باشد که در کنار جاذبه های طبیعی، آن را به مقصدی رویایی تبدیل کرده است. اگر به تفلیس رفتید، از پل صلح عبور کنید، جنگل نوردی کنید و از بالای قله، شهر زیبا و رنگی رو ببینید. جایی که مجسمه مادر گرجستان با یک شمشیر در دست چپش، و یک ظرف میوه در دست راستش از کل شهر محافظت میکند. این مجسمه نماد مردم خونگرم و مهمون نواز گرجستان است؛ که از دوستانشان با سفره رنگارنگ و جذاب گرجی و از دشمنانشان با شمشیر استقبال میکنند!

شهرهای حاشیه دریای سیاه، باتومی، پوتی، کابولتی هستند.
برای دره نوردی به کوتایسی برید!
برای کوهنوردی منطقه قفقاز؛ سوانتی، و کازبگی رو ببینید.

بهترین زمان سفر
بهار، تابستان، پاییز
برای سفر به گرجستان، بسته به فصلی که در آن قرار داریم، میتونیم گزینه های مختلفی رو بررسی کنیم:
بهار و پاییز، پایتخت و سواحل دریای سیاه
تابستان، منطقه قفقاز
البته سفر همیشه خوبه! بنابراین حتی در زمستان هم میتونید اوقات خوشی رو در این کشور تجربه کنید و فقط کافیه اطلاعات کافی داشته باشید و وسایل لازم همراهتون باشه.

نوع سفر
زمینی / هوایی
مدت زمان سفر
زمینی – حدود 1200 کیلومتر از تهران تا تفلیس (مدت زمان سفر در صورت سفر با خودرو شخصی و اتوبوس، میتواند متفاوت باشد.)
هوایی – 2 ساعت از تهران تا تفلیس

غذاهای گرجی
در گرجستان تنوع زیادی از غذاها موجود است. غذاهای معروف شامل خاچاپوری (نان پخته شده به همراه پنیرهای مختلف)، خینکالی (دامپلینگ با گوشت، سبزیجات، قارچ)، لوبیانی (غذاهای پخته شده با لوبیا که میتواند به تنهایی یا با نان سرو شود)، انواع سسهای گرجی (تند، ترش، با استفاده از ادویه های مختلف و میوه های فصل) میشود.

کلیساهای گرجستان
کلیساهای گرجستان به علت سبک بخصوص ارتدوکسی معروف هستند. گرجی ها بسیار مذهبی هستند و در همه شهرها تنوع بی نظیری از کلیساها موجود است.

هتل ها و هاستل ها
در همه شهرها میتونید با توجه به سلیقه تون اقامتگاه هایی با قیمت خیلی مناسب پیدا کنید. قیمتها از پنجاه هزار تومان به ازای نفر شروع میشوند.

حمل و نقل
برای جابه جایی های درون شهری میتونید از مارشروتکا، اتوبوسهای مختلف، مترو، تاکسی، اجاره دوچرخه و یا پیاده روی استفاده کنید.
برای رفتن به شهرهای دیگر گرجستان میتونید از قطار، اتوبوس، هواپیما، اجاره ماشین، سفر با ماشین شخصی و یا هیچهایک کردن استفاده کنید.

تفلیس

بررسی تور

هیچ بررسی هنوز وجود ندارد.

ارسال یک نقد و بررسی

امتیاز